...pożegnania nadszedł czas... - uroczyste zakończenie przedszkola najstarszej grupy przedszkolaków - „Biedroneczek“.

Poniedziałkowe popołudnie, 30 czerwca 2014 r. było bardzo ważne dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla starszaków. W tym dniu bowiem nasi koledzy i koleżanki z grupy „Biedroneczki“ pożegnali się z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.30 w pięknie udekorowanej sali, w obecności wszystkich zaproszonych gości. Po powitaniu zebranych na scenie pojawiły się najważniejsze osoby tego dnia, czyli najstarsze przedszkolaki. Dziewczynki i chłopcy pięknie recytowali wierszyki, w których wspominali swoje pierwsze dni w przedszkolu, wspólne zabawy, leżakownie, naukę szlaczków i literek. Nie zabrakło również wesołych piosenek o czasie spędzonym w przedszkolu i o szkole, w której czekają na nich nowe obowiązki. Występ został nagrodzony głośnymi brawami, po których „Biedroneczki“ zeszły ze sceny, by przygotować się do drugiej części przedstawienia. W oczekiwaniu na ich występ wszyscy goście mogli obejrzeć program artystyczny dzieci ze średniej grupy „Krasnoludków“, które wierszykami i piosenką żegnały starszych kolegów. Gromkie brawa świadczyły o tym, że program ten wszystkim bardzo się podobał. Kolejno na scenie pojawiły się ponownie najstarsze przedszkolaki, by zaprezentować m.in. swoje zdolności taneczne. Jako pierwszy został pokazany taniec do melodii „Zasiali górale“. Chłopcy i dziewczynki w góralskich strojach prezentowali się wspaniale, a taniec zachwycił wszystkich gości. Następnie, dziewczynki w rytm skocznej muzyki zaprezentowały „Taniec Barbie“, który w pełni pokazał, jak bardzo są muzykalne. Na koniec już wszystkie starszaki wzięły udział w „Tańcu koników“, tworząc wesołe kółeczko. Na zakończenie występów dzieci podziękowały pani dyrektor oraz paniom wychowawczyniom za każdą wspólnie spędzoną chwilę. Był to bardzo wzruszający moment i w niejednym oku zakręciła się łza.
Po części artystycznej nadszedł czas na upominki. Każdy ze starszaków otrzymał m.in. dyplom ukończenia przedszkola, a młodsi koledzy przygotowali dla „Biedroneczek“ słodki prezencik. Wszyscy oglądali prezenty z wielką radością i wypiekami na twarzach. Następnie, rodzice złożyli podziękowania pani dyrektor i paniom wychowawczyniom, dziękując za opiekę nad ich dziećmi oraz trud włożony w ich wychowanie. Po tak wzruszających chwilach wszyscy udali się na słodki poczęstunek, podczas którego nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń. Dzień ten pozostanie w naszej pamięci i będziemy mogli go przywoływać patrząc na piękne zdjęcia, których nie zabrakło podczas tej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.