Wspólne kolędowanie, czyli „III Konkurs Kolęd i Pastorałek”.

Święta Bożego Narodzenia to dla nas wszystkich magiczny czas. Są to chwile przepełnione radością i wspólnym kolędowaniem. Z tego właśnie powodu 13 stycznia udaliśmy się na konkurs kolęd i pastorałek zorganizowany przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Krośnie. Każda z naszych grup przedszkolnych miała swoich reprezentantów. Uczestnicy konkursu bez żadnej tremy i w wielkim skupieniu prezentowali przygotowane utwory. Każdy z nich nagrodzony został głośnymi brawami. Z grupy „Biedroneczki” Krystian Soboń odważnie i głośno zaśpiewał pastorałkę „Świeć gwiazdeczko mała świeć”, a Amelka Kaszowska z Zuzią Chołody pięknie wykonały utwór Eleni pt. „Maleńka miłość”. Nasze „Krasnoludki” również zdobyły wiele braw. W wykonaniu Oli Nykiel, Ani Jarosz i Olka Pelczara usłyszeliśmy pastorałkę „Skrzypi wóz”, natomiast Dominika Długosz przepięknie zaśpiewała „Gdzie ty mieszkasz Jezu”. Dziewczynki z grupy „Mróweczki” - Emilka Kubacka, Julitka Czerska i Amelka Galas z wielkim zaangażowaniem i wdziękiem zaprezentowały dobrze wszystkim znaną kolędę „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”… I to właśnie one, w grupie wiekowej dzieci 3-4 – letnich, zajęły II miejsce. Z dumą i ogromnym zadowoleniem dziewczynki odebrały nagrodę i dyplom. Tego dnia wracaliśmy do przedszkola bardzo szczęśliwi.
Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom takich wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów!