Karnawałowy bal nad bale w naszym przedszkolu.

16 lutego 2015 r., w poniedziałkowe przedpołudnie, jedna z naszych przedszkolnych sal zamieniła się w piękną, kolorową salę balową. Tuż po śniadaniu każdy z nas przebrał się w przyniesiony przez siebie strój i rozpoczęliśmy zabawę. Panie prowadzące „tęczowy” bal karnawałowy bardzo serdecznie wszystkich powitały i były zachwycone naszymi przebraniami. Dziewczynki „przemieniły się” w księżniczki, królewny, wróżki, baletnice, motylki i kotki, natomiast chłopcy założyli stroje batmanów, spidermanów, piratów, pajacyków oraz piesków. Wspaniale bawiliśmy się w kółeczku, a także tworząc wielobarwnego węża poruszającego się w rytm muzyki po całej sali. Bardzo dobrze zatańczyliśmy również znane wszystkim „Kaczuszki”. Później każdy z nas otrzymał specjalny znaczek nalepiony na strój  i naszym zadaniem było odnalezienie osoby posiadającej znaczek z takim samym symbolem. W ten sposób utworzyliśmy pary i tańczyliśmy do ulubionych przez nas piosenek. Również nasze panie brały udział w zabawie, wspaniale rozpoznając dzieci dotykiem, mając zawiązane oczy. Wiele radości dostarczyła także zabawa „w rodzinkę”, podczas której każdy z nas wspaniale odegrał przypisaną mu rolę. Około godziny 11.00 udaliśmy się na słodki poczęstunek, składający się z ciasteczek, paluszków i orzeźwiającego soczku. Potem ponownie rozpoczęliśmy zabawę. Dzieląc się na trzy grupy, wspólnie z paniami, tworzyliśmy obrazy z figur geometrycznych – prace były ciekawe i bardzo kolorowe. Mieliśmy też okazję pobawić się w zgadywanki, dotyczące znanych baśni i bajek. Szło nam znakomicie, tym bardziej, że za każdą poprawną odpowiedź otrzymywaliśmy słodką nagrodę. W drugiej części balu nie zabrakło oczywiście tańców, których uczyliśmy się wspólnie z paniami prowadzącymi. Bawiliśmy się tak dobrze, że gdy nadszedł koniec balu, było nam troszkę smutno. Jednak każdy z nas otrzymał na pożegnanie balonik, który mógł zabrać do domu. Podziękowaliśmy paniom za mile spędzony czas i udaliśmy się na obiadek. Będziemy mieli co wspominać, tym bardziej, że wszystko zostało upamiętnione na zdjęciach. Jesteśmy pewni, że za rok będziemy bawić się równie wspaniale.