Przedszkolaki z wizytą w Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Muzeum Rzemiosła w Krośnie to miejsce bardzo chętnie i często odwiedzane nie tylko przez samych mieszkańców, ale i przez turystów z innych miast. My również postanowiliśmy udać się tam 8 maja 2015r., by poznać dawne rzemiosło użytkowe. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez pana, który zaprosił nas do wspólnego zwiedzania. Najpierw obejrzeliśmy pięknie zdobioną, bardzo starą skrzynię z XVII wieku. Kolejno mogliśmy zobaczyć, jak dawniej wyglądał warsztat stolarski i kuźnia wraz z miechami kowalskimi. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy eksponaty związane z zegarmistrzostwem, tkactwem i krawiectwem: kołowrotki, warsztat tkacki i różnego typu stare żelazka. Przyglądaliśmy się także narzędziom szewskim i rymarskim oraz dawnym typom obuwia. Nie lada atrakcją była możliwość pobujania się na drewnianym koniku, który pamięta bardzo dawne czasy. Wspaniale czuliśmy się też w sali, w której znajdował się gabinet fryzjerski z lat 20 XX wieku. Mogliśmy tam właśnie obejrzeć narzędzia do robienia loczków, maszynki do golenia, jak również podziwiać piękne nakrycia głowy. Niektórzy z nas mogli nawet nałożyć je na głowę i poczuć się jak prawdziwa dama albo prawdziwy dżentelmen. W dolnej części muzeum oglądaliśmy m.in. eksponaty związane z dawnym wypiekiem chleba. Po zakończeniu zwiedzania podziękowaliśmy panu za interesującą lekcję na temat dawnych zawodów i udaliśmy się do przedszkola. Zaraz po przybyciu narysowaliśmy to, co najbardziej podobało nam się w Muzeum Rzemiosła. Z wielką chęcią ponownie udamy się do tego miejsca, by obejrzeć inne, ciekawe wystawy.