Żegnamy cię dziś przedszkole … - pożegnanie „Biedroneczek”.

Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas!
Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami i za klockami,
odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami.
Lubiliśmy do ciebie chodzić, poznaliśmy tu kawał świata,
ale teraz wiemy, że minęły nasze przedszkolne lata.
Jeszcze wakacje przed nami, wycieczki i długie podróże,
potem dzwonek nas powita w nowym mundurze – to słowa, które teraz są nam bardzo bliskie.

Z żalem i łezką w oku, 29 czerwca pożegnaliśmy najstarsze nasze przedszkolaki, które od września zasiądą w szkolnej ławce. W poniedziałkowe popołudnie, zebraliśmy się w sali teatralnej, by wspólnie wziąć udział w tej pięknej i wzruszającej uroczystości. Na wstępie pani dyrektor bardzo serdecznie powitała wszystkich zebranych  i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez przedszkolaków. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy „Krasnoludki”, które zaprezentowały piękne wierszyki i taniec. Następnie, na scenie pojawiły się nasze starszaki. Bez tremy, pięknie wyrecytowały wiersze. Na koniec, zaprezentowły odważnie taniec, który wszystkim się bardzo spodobał. Oklaskom nie było końca. Po tak wielu wspaniałych wrażeniach artystycznych nadszedł czas na wręczenie przez panią dyrektor najstarszym przedszkolakom dyplomów ukończenia przedszkola oraz specjalnie dla nich przygotowanych albumów. Również ze strony rodziców nie zabrakło ciepłych, wzruszających podziękowań za wspólne lata w przedszkolu. Po zakończeniu uroczystości pani dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek, przy którym mieliśmy czas na ostatnie, wspólne rozmowy i wspomnienia.

Życzymy naszym przedszkolakom wielu sukcesów w dalszych latach edukacji!

Będziemy za Wami bardzo tęsknić!