Historia przyjaźni misia i laleczki w spektaklu teatralnym „Dżampo i Klementyna”.

18 września 2015 r., po wakacyjnej przerwie, do naszego przedszkola zawitali ponownie aktorzy teatrzyku Zielony Melonik. Tym razem opowiedzieli nam bardzo wzruszającą historię misia bez oczka oraz laleczki bez rączki, mieszkających w przedszkolu na półce z zabawkami. Mimo swojej odmienności miś Dżampo i lalka Klementyna bardzo się lubili, szanowali i pomagali sobie wzajemnie. Dzięki przyjaźni udało im się odnaleźć zagubione oczko misia, jak również naprawić urwaną rączkę Klementynki. Okazało się, że szacunek  i zrozumienie dla innych oraz okazanie dobrego serca są w stanie pokonać wszystkie trudności. Nawet dumna, zarozumiała lalka Marcelinka poznała dobre serce Klementynki,  co z pewnością zmieniło jej zachowanie względem innych zabawek. Podczas spektaklu aktywnie w nim uczestniczyliśmy poprzez śpiewanie piosenek oraz udzielanie wskazówek głównym bohaterom. Dowiedzieliśmy się, że należy szanować wszystkich, nawet tych, którzy z różnych względów są inni od nas. Zawsze już będziemy pamiętać słowa piosenki, której refren brzmi: „Bo kocham Ciebie jakim jesteś, bo jesteś, bo jesteś, bo jesteś, I wielkie szczęście, że Cię mam, że mam, Ciebie mam, że Ciebie mam!”. Dziękujemy aktorom za piękne przedstawienie i czekamy na kolejną, pełną przygód opowieść.