Bezpieczeństwo w przedszkolu i w ruchu drogowym – spotkanie przedszkolaków z panem policjantem.

W miesiącu wrześniu, w którym rozpoczyna się nowy rok szkolny, szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo dzieci. Ważne jest to, by przestrzegać je przed grożącymi na drodze niebezpieczeństwami. Dlatego w naszym przedszkolu, 22 września 2015 r., gościliśmy przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – aspiranta Jerzego Barczentewicza. Na wstępie nasz gość opowiedział nam i pokazał, jak wygląda mundur policjanta oraz do czego służy tarczka STOP, zwana lizakiem. Rozmawialiśmy także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i o obowiązku zapinania pasów w samochodzie. Pan policjant dokładnie wytłumaczył wszystkim, jak należy zachowywać się podczas spacerów oraz wtedy, gdy spotkamy na swej drodze obcego psa. Dowiedzieliśmy się, co powinniśmy zrobić, gdy się zgubimy. W związku z tym  każdy z nas musi bardzo dobrze znać adres swojego miejsca zamieszkania, a także imię i nazwisko. Jednak największą niespodziankę pan aspirant przygotował na koniec spotkania. Była to możliwość wejścia do policyjnego radiowozu i posłuchania dobrze nam znanych sygnałów dźwiękowych. Byliśmy naprawdę bardzo szczęśliwi i z uśmiechem na twarzy pozowaliśmy do pamiątkowych zdjęć. Aby okazać naszą wdzięczność za tak ciekawe spotkanie, wręczyliśmy naszemu gościowi własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną. Teraz już zawsze będziemy pamiętać, jak ważna jest praca policjanta oraz to, że zawsze służy on pomocą innym.