„Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 listopada!” – obchody Narodowego Święta Niepodległości w „Tęczowej Krainie”.

„Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa.

I my przedszkolaki o tym pamiętamy i dlatego dzisiaj, razem tu się spotykamy”.

Wydarzeniem, które odgrywa bardzo ważną rolę w wychowaniu patriotycznym dzieci jest Narodowe Święto Niepodległości. W naszym przedszkolu również o tych obchodach nie moglibyśmy zapomnieć. 10 listopada nasze starszaki przygotowały piękną akademię, która przybliżyła nam historię walczącej o niepodległość Polski. W tym uroczystym dla nas dniu, w sali pojawiła się flaga, a na naszych serduszkach nalepiliśmy biało-czerwone kotyliony. Nasze święto rozpoczęliśmy od powstania i odśpiewania hymnu. Następnie „Biedroneczki” wierszami opowiedziały nam historię walczących Polaków. Przedszkolaki pięknie przygotowane zaprezentowały również taniec do piosenki „Przybyli Ułani pod okienko”. Występy zakończył  „Polonez” - dzieci dobrane w pary zatańczyły tak pięknie, że braw nie było końca.  Święto Niepodległości jest dla nas Polaków bardzo ważne, dlatego też dziękujemy starszakom i ich paniom, za piękne przybliżenie wszystkim tej części naszej historii.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z uroczystości!