„Nauki dawne i niedawne” - starszaki zwiedzają wystawę w Muzeum Podkarpackim.

W piękny zimowy dzień, 22 stycznia 2016 r., grupa naszych najstarszych przedszkolaków, wybrała się na interaktywną wystawę naukową do  Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Tematem prezentowanych ekspozycji były „Nauki dawne i niedawne”, które w prosty, a jednocześnie niezwykle ciekawy sposób pokazywały i wyjaśniały zjawiska matematyczne, fizyczne i przyrodnicze. Sprawdziliśmy np. jak szybko porusza się głos, jak widzimy barwy oraz obserwowaliśmy obraz nieba nocą nad Krosnem. Mogliśmy także spróbować liczyć za pomocą abaka, liczydła i kostek Napiera. Widzieliśmy najstarsze przyrządy odmierzające czas, czyli klepsydrę i zegary słoneczne. Byliśmy zachwyceni, ponieważ samodzielnie mogliśmy eksperymentować na wszystkich stanowiskach. Wspaniałej zabawy nie było końca. Wystawa wywarła na nas ogromne wrażenie. Życzymy wszystkim dzieciom takiego zapału do nauki i poznawania świata, jaki mamy my - przedszkolaki z „Tęczowej Krainy” :)