„…dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia…” – wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka.

Każdego roku przygotowujemy dla naszych kochanych babć i dziadziusiów uroczystość z okazji ich święta. W tym roku również tak się stało - przygotowaliśmy dla nich piękne występy artystyczne, życzenia oraz upominki. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 13:30, 29 stycznia, w specjalnie udekorowanej na tę okazję sali. Pani dyrektor, rozpoczynając uroczystość, powitała zgromadzonych gości i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Następnie swój występ artystyczny zaprezentowały przedszkolaki z grupy „Mróweczki”, śpiewając i recytując wierszyki z życzeniami i podziękowaniami dla babci i dziadka. To był naprawdę piękny pokaz tego, jak bardzo dzieci kochają swoich najbliższych. Potem nadszedł czas na przedstawienie pt. „Bajkowe jasełka” w wykonaniu przedszkolaków z grupy średniaków - „Krasnoludków” i starszaków – „Biedroneczek”, które rozpoczęło się uroczystym polskim tańcem narodowym – polonezem. W kolorowych strojach, na tle betlejemskiej stajenki, gwiazd i aniołków pokazały, w jaki sposób bajkowe postacie cieszą się z narodzenia małego Jezuska. Nie zabrakło oczywiście pięknie zaśpiewanych kolęd, pastorałek i życzeń dla naszych znakomitych gości. Później nastąpił moment, w którym każdy z nas wręczył swojej babci i dziadkowi upominek, m.in. w postaci kolorowych laurek – serduszek, ślicznych kwiatów w „ciekawych” doniczkach, ozdobnych „ramek” z naszymi  zdjęciami. Następnie pani dyrektor podziękowała za występy przedszkolakom i zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Sądząc po uśmiechach, wzruszeniu i radości na twarzach naszych babć i dziadków dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci. Dziękujemy za wspólne świętowanie i życzymy wszystkim babciom, wszystkim dziadkom zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości!