„Do przodu, do tyłu, w bok. Jak łatwo zapamiętać ten krok. Dwa obroty, w lewo, w prawo, wszyscy wkoło biją brawo …” – konkurs tańca w „Tęczowej Krainie”.

W ostatnich dniach w naszym mieście obchodziliśmy dni tańca. Również do naszego przedszkola postanowiliśmy wprowadzić tę przyjemną, wesołą atmosferę. W piątek, sala w „Tęczowej Krainie” zamieniła się w parkiet, na którym swoje taneczne umiejętności zaprezentowały wszystkie grupy. Pokaz rozpoczęły nasze „Biedroneczki”, ubrane w piękne peleryny zatańczyły „Taniec motyli”. Wszyscy niezwykle zwiewnie poruszali się w rytm płynącej muzyki – byli naprawdę cudowni. Kolejny taniec,  Rock and Roll, zatańczyły „Mróweczki”. Nasze maluszki pokazały jak wygląda prawdziwy Rock and Roll, a przy tym bawiły się wspaniale. Po szalonych tańcach przyszedł czas na występ „Krasnoludków”, które to zaprezentowały dwa piękne tańce. Pierwszy - „Swing w uliczce” - niezwykle trudny układ, z którym sobie świetnie poradziły. Kowbojskie nuty doskonale komponowały się ze strojami naszych przedszkolaków. Drugi występ to taniec z pomponami w wykonaniu Julitki, Amelki, Mai i Emilki. Dziewczynki pokazały swój talent sceniczny, a na koniec zobaczyliśmy niesamowity szpagat naszej Amelki.
W drugiej części tanecznych zmagań przedszkolaków zobaczyliśmy taniec w parach, a następnie taniec indywidualny, gdzie każde dziecko mogło pokazać, jaki talent w nim drzemie. Było wspaniale, wynik mógł być tylko jeden – każdej z grup należało się pierwsze miejsce, wspaniałe nagrody i złote medale. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich naszych przedszkolaków!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć z tego wydarzenia!

Zapraszamy do obejrzenia  filmów z tego wydarzenia!