Święto najważniejszych osób na świecie, czyli uroczystość Dnia Mamy i Taty w „Tęczowej Krainie”.

Dzień 31 maja 2016 r. był dla nas wszystkich bardzo wyjątkowy i pełen wrażeń - wspólnie z naszymi kochanymi rodzicami świętowaliśmy bowiem Dzień Mamy i Taty. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:30 powitaniem przez panią dyrektor wszystkich przybyłych gości. Następnie, w części artystycznej, swoje recytatorskie, aktorskie i wokalne umiejętności kolejno zaprezentowały przedszkolaki ze wszystkich trzech grup. Koledzy i koleżanki z najmłodszej grupy - „Mróweczki” w bardzo eleganckich strojach mówiły wierszyki, śpiewały i tańczyły pokazując, jak bardzo kochają swoich rodziców. Ich występ nagrodzono wielkimi brawami. Przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” również przygotowały piosenki, wierszowane życzenia, a nawet przedstawienie o dzielnym szewczyku i złym smoku. Wszyscy wspaniale się bawili i głośno oklaskiwali małych aktorów. Występy na scenie zakończone zostały przez najstarszych przedszkolaków – „Biedroneczki” – bardzo barwnym i wypełnionym muzyką spektaklem dla mam i tatusiów o majowej łące. Nastrojowa muzyka, kolorowe stroje i rekwizyty spowodowały, że wszyscy naprawdę poczuliśmy się jak na wiosennej łące. Wielkie brawa dla nich były zasłużone i bardzo, bardzo głośne. W kolejnym punkcie uroczystości każdy z nas wręczył rodzicom prezent, złożył życzenia… nie zabrakło oczywiście buziaczków i ciepłych uścisków. Po tych wzruszających chwilach pani dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Można było także troszkę potańczyć na scenie i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy naszym rodzicom za wszystko, co dla nas robią i dedykujemy wierszyk:

„Dziś Święto naszych Mam i Tatusiów, piękny to czas.
Niech więc zabrzmi radość pośród nas, niech nucą ptaszki pośród drzew
Dla Ciebie tato i moja mamo!
Dla Was jest ten miłości żar,
I słodkich uczuć szczęścia dar,
To dla Was dziś kwitnie piękny róży kwiat
Żyjcie nam długo, sto lat!”