Wyjątkowy dzień dla naszych przedszkolaków – Dzień Dziecka w Sali zabaw BlaaBluu oraz Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Dzień dzieckaJak co roku, 1 czerwca wszystkie dzieci bez wyjątku obchodzą swoje święto. My również postaraliśmy się, aby ten dzień, dla naszych kochanych przedszkolaków, był radosny i niezapomniany. Nasi najmłodsi - „Mróweczki” Dzień Dziecka uczcili cudowną zabawą w Sali zabaw BlaaBluu w Full Markecie w Krośnie. Miejsce to wprost stworzone dla dzieciaków - zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, tory przeszkód i wiele, wiele innych atrakcji, sprawiło naszym podopiecznym ogromną radość. Zabawy nie było końca. Najodważniejsi, na pamiątkę, zostali pomalowani w piękne, wiosenne wzory.

Dzień dzieckaPozostałe nasze grupy - „Krasnoludki” i „Biedroneczki” w tym dniu udały się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na piękny spektakl baletowy pt. „Dziadek do orzechów”, wyreżyserowany przez dobrze nam znaną i lubianą Panią Monikę. Była to baśń przystawiająca świat dziecięcych marzeń i zabaw. Akt I rozgrywa się w domu Klary, gdzie wraz z rodzicami ubiera choinkę i otrzymuje od nich prezenty. Zjawia się tam także ciotka z magicznym podarunkiem – tytułowym dziadkiem do orzechów. II Akt przenosi widza w świat snów. Klara wraz z dziadkiem do orzechów przemierza Krainy Śnieżynek, Czekoladek, Kwiatów. Spektakl był pełen uroku, a to za sprawą czarodziejskiej, pełnej magii muzyki Czajkowskiego. Nasze kochane przedszkolaki miały okazję na żywo zobaczyć piękne stroje, dekoracje, światła, niezwykłą i wymagającą choreografię. Balet wykonany przez dzieci w różnym wieku (wśród nich były nasze trzy dziewczynki – Emilka Kubacka, Hania Górska i Anielka Wilk) sprawił, że wszyscy byliśmy pod wrażeniem ich ciężkiej pracy, która daje bardzo wiele radości. To był cudowny dzień, ciepły, radosny i wyjątkowy – bo takie właśnie są dzieci!