Zgłębiamy tajniki odległego świata planet i galaktyk - mobilne planetarium w "Tęczowej Krainie".

„Gdy zgasną wszystkie światła, a słońce oczy zmruży,
Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży (…)
Wielką tajemnicą dla ludzkości wciąż jest,
Odkryć choć mały skrawek przestrzeni tej.”

Planetarium w przedszkolu w KrośnieW czwartek, 9 maja 2016 r., nasze przedszkole odwiedzili niesamowici goście – firma Heca z Jasła. To była dla nas ogromna niespodzianka, gdyż na sali teatralnej czekał na nas ogromny, nadmuchany namiot. Było to mobilne planetarium, które za sprawą nowoczesnej techniki, zabrało nas w niesamowity, tajemniczy kosmos. Zostaliśmy przeniesieni w odległy świat gwiazd. Razem z bohaterami „Ulicy Sezamkowej” poznaliśmy m.in. takie zagadnienia jak wielki wóz, gwiazda północna, komety. Zwiedziliśmy księżyc i zobaczyliśmy, w jakie zabawy możemy bawić się w przestrzeni kosmicznej. Wszystkie dzieci w przyjemnej atmosferze oglądały wschód i zachód słońca oraz, aktywnie uczestnicząc w pokazie, odpowiadały na zadawane zagadki.

Planetarium w przedszkolu w KrośnieNa samym końcu mieliśmy jeszcze jedną, wyjątkową niespodziankę - nasze przedszkolaki, które w czerwcu mają swoje urodzinki, otrzymały „kosmiczne” życzenia. W rytmie wesołej, urodzinowej muzyki zobaczyliśmy cały wirujący kosmos. Nad naszymi głowami pojawiały się przeróżne planety. Zbliżały się do nas z ogromną prędkością i choć było to tylko złudzenie, mieliśmy wrażenie, jakby były na wyciągnięcie ręki i zaraz będziemy mogli ich dotknąć. Było to niesamowite przeżycie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem całego pokazu i mamy nadzieję, że w taką podróż, pełną niespodzianek, zostaniemy jeszcze kiedyś zabrani.