„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.” – przedszkolaki z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie.

Dzień otwarty w Policji14 czerwca, już po raz kolejny, zorganizowany został dzień otwarty Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, dzięki któremu mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, na czym polega praca policjanta. Pomimo niesprzyjającej aury czekało na nas wiele przyjemnych atrakcji. Przygotowano dla dzieci kolorowanki, malowanie twarzy, konkursy i zagadki. Sporą popularnością cieszył się stolik, przy którym technik kryminalistyki pokazywał jak zdejmuje się odciski palców i rysuje portret pamięciowy.

Dzień otwarty w PolicjiNasze przedszkolaki zostały odznaczone kolorowymi odznakami policyjnymi. Gdy już deszczyk przestał nas straszyć, mogliśmy wyjść przed budynek Komendy, gdzie czekali na zwiedzających policjanci z psem, samochody policyjne, motory i różnego rodzaju sprzęt, wykorzystywany w pracy policjanta. Wszyscy mogli zapoznać się z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także dodatkowo z zasadami poruszania się i zachowywania w lesie. Mieliśmy okazję przymierzyć czapki, hełmy, kajdanki. Każdy przedszkolak mógł usiąść w policyjnym radiowozie i poczuć się, jak prawdziwy stróż prawa. Dzieci zobaczyły, że praca policjanta wymaga odwagi, siły i odpowiedzialności.
Atrakcji było mnóstwo, za co bardzo dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji. Policjanci okazali dzieciom wiele uwagi, serca i cierpliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejny taki dzień!