Poznajemy różne sposoby mierzenia czasu – wizyta w Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Przedszkolaki w Muzeum Rzemiosła w Krośnie16 czerwca  nasze dzieci przeżyły kolejną, ciekawą przygodę w Muzeum Rzemiosła. Tym razem mieliśmy okazję poznać różne metody mierzenia czasu, zarówno dawniej, jak i dziś. Dowiedzieliśmy się również, że obecna siedziba muzeum to budynek dawnej Pierwszej Krajowej Fabryki Zegarów Wieżowych Michała Mięsowicza. Widzieliśmy jak pracuje mechanizm jednego z największych zegarów i elementy, z których się składa. Następnie poszliśmy do Wieży Farnej, gdzie poznaliśmy różne rodzaje zegarów, w tym: wieżowe, kominkowe, ścienne, kieszonkowe, a nawet samochodowe. To były bardzo interesujące zajęcia, szkoda, że już ostatnie w tym roku szkolnym. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnego spotkania!