"Oj! co dzisiaj był za dzień, prześladował mnie mój cień..." - teatrzyk cieni pt."Czterej muzykanci z Bremy" w wykonaniu pań.

Teatr_cieni_w_przedszkolu28 lipca nasze panie zorganizowały przedszkolakom wspaniały teatrzyk cieni pod tytułem „Czterej muzykanci z Bremy”. Dzieciaczki  z wielkim  zainteresowaniem śledziły poczynania czterech zwierząt - osła, psa, kota i koguta, które zostały zmuszone do ucieczki z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Celem spektaklu było zaprezentowanie rzadko wykorzystywanej  formy przekazu bajki za pomocą światła i cieni oraz wdrażanie dzieci do aktywnego udziału w zabawach w teatr. Przyciemniona sala, rozwieszona kurtyna, zrobiona z prześcieradła podtrzymywanego spinaczami do bielizny, tajemnicze światła oraz różne odgłosy niesamowicie zaciekawiły dzieci i mocno pobudziły ich wyobraźnię. Przedszkolakom bardzo podobało się to niecodzienne spotkanie z teatrem. Fajnie jest, gdy przedszkole zamienia się w prawdziwy teatr!