"Przygotowani, do startu, START!" - zajęcia na stadionie lekkoatletycznym MOSiR-u z trenerem biegowym Wacławem Katanem.

Ćwiczenia_przedszkolaków_z_trenerem_Katanem24 sierpnia nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę promującą aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Pod profesjonalnym okiem trenera, pana Wacława Katana, odbyliśmy szereg ćwiczeń. Nasz trener to wychowawca medalistów Mistrzostw Polski Młodzików, Juniorów. Pracuje jako trener w MOSiR Krosno. W1971 roku zaczął uprawiać biegi - na początek bieżnia i przełaje, natomiast od wieku seniora również biegi uliczne i maratony – ukończył ich aż 30. Wszystkie dzieci wraz z trenującą na stadionie młodzieżą dzielnie biegały po bieżni. Po przybyciu na metę, wraz z naszym trenerem, ćwiczyliśmy skok w dal. Starszaki były w tym doskonałe! Wszyscy dowiedzieliśmy się, w którym z nas drzemie sportowy talent! Po ćwiczeniach był czas na odpoczynek, ale również wtedy mogliśmy bliżej przyjrzeć się trwającemu na stadionie meczowi piłki nożnej. Było to dla nas przedpołudnie pełne wrażeń, pokazujące, jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Mamy nadzieję, że z trenerem, panem Wacławem, jeszcze nie raz spotkamy się na stadionie. To są tak przyjemne chwile, że mimo zmęczenia, radość jest ogromna. Dziękujemy!