"A po co?" - występ sceniczny o samodzielności w wykonaniu Firmy Artystycznej "Zielony Melonik".

Teatrzyk_w_przedszkoluPo raz kolejny w naszym przedszkolu zagościł ogromnie przez nas lubiany i wyczekiwany teatrzyk „Zielony Melonik”. Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością czekały na nową bajkę, którą panie aktorki, jak zwykle, w zabawny i bardzo ciekawy sposób nam zaprezentują. Tym razem był to spektakl pt. „A po co?”. Tematem przewodnim sztuki była samodzielność dzieci. Już od najmłodszych lat uczymy je podejmować decyzje, aby w życiu dorosłym umiały samodzielnie o sobie decydować. Bajka miała za zadanie ukazać i skonfrontować ze sobą zachowania samodzielne i roszczeniowe.
W gnieździe Państwa Kle Kle radość niesamowita - wykluł się malutki bocianek Kuba. To pisklak, któremu rodzice wszystko by oddali. Zawsze mu pomogą i wszystko za niego zrobią. Przez takie lenistwo bocianek popadł w tarapaty. „A po co?” to opowieść ukazująca, dlaczego warto słuchać rad starszych i jak ważna jest samodzielność. Bajka bogata była nie tylko w treść oraz muzykę, ale także stroje sprawiały, że nie mogliśmy od aktorów oderwać wzroku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny teatrzyku „Zielony Melonik”, z nową, piękną bajką, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy.