Poznajemy zawód krawca i modniarki - "Krasnoludki" na zajęciach w Muzeum Rzemiosła.

Przedszkolaki_w_Muzeum_Rzemiosła17 października 2016 r. przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” wybrały się do Muzeum Rzemiosła w Krośnie na drugą lekcję muzealną. Podczas spotkania pani przewodnik zapoznała nas z zawodem krawca i modniarki. Z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek o pracy krawca oraz oglądaliśmy starodawne narzędzia pracy. Najbardziej spodobały się nam maszyny do szycia i żelazka. Pani przewodnik pokazała nam również przepiękne ubrania z dawnych czasów oraz wspaniałe kapelusze na różne okazje. Lekcja była bardzo ciekawa, dlatego też już teraz z niecierpliwością czekamy na następne spotakanie z panią przewodnik i opowieść o kolejnym, ciekawym zawodzie.