Światowy Dzień Poczty i Znaczka - wizyta dzieci na poczcie.

Przedszkolaki_w_Urzędzie_PocztowymŚwiatowy Dzień Poczty i Znaczka obchodzony jest corocznie 9 października, aby pokazać, jak duże znaczenie mają dla nas wszystkich usługi pocztowe. Aby dokładniej poznać funkcjonowanie poczty, wybraliśmy się do Urzędu Pocztowego w poniedziałkowe przedpołudnie, 24 października 2016 r. Najpierw dokładnie obejrzeliśmy okienka pocztowe, przy których m.in. możemy nadać przesyłkę, telegram, dokonać wpłaty na rachunek bankowy, a nawet kupić różne towary. Następnie, dzięki uprzejmości pani pracującej na poczcie, mogliśmy zobaczyć pomieszczenia, w których sortuje się listy, paczki oraz inne przesyłki i umieszcza w odpowiednich półeczkach. Te wszystkie rzeczy wzbudziły naszą ciekawość i zachęciły do zadawania pytań. Dzięki temu właśnie dowiedzieliśmy się bardzo wiele o pracy Urzędu Pocztowego. Na zakończenie podziękowaliśmy pani za miłe przyjęcie i wręczyliśmy słodki upominek. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz odwiedzimy pocztę wspólnie z rodzicami, wysyłając list lub kartkę świąteczną.