"Jestem sobie mały miś, znam się z dziećmi nie od dziś..." - obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy_Dzień_Pluszowego_Misia_w_Tęczowej_Krainie25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku musieliśmy przesunąć to ważne dla każdego dziecka wydarzenie na wcześniejszy termin, gdyż tego dnia odbędzie się w naszym przedszkolu jeszcze ważniejsze święto, czyli Pasowanie na przedszkolaka. Jednak wróćmy do naszych misiów. Zabawę z pluszakami rozpoczęliśmy od piosenki „Jadą, jadą misie”. Następnie, poznaliśmy historię powstania pierwszych pluszowych misiów oraz wysłuchaliśmy treści wiersza pt. „Miś idzie do przedszkola” Z. Bronikowskiej. Po tej formalnej części naszego święta rozpoczęliśmy zabawę z misiami. Najpierw tańczyliśmy z naszymi ulubionymi maskotkami do piosenek „Misio mniam, mniam”, „Jedzie, jedzie miś” oraz „Co czuje miś?”. Były to zarówno zabawy w parach z pluszakami, jak również wspólne tańce, łączące wszystkie dzieci i ich ulubieńców. Nie zabrakło również gimnastyki, nasze ukochane misiaczki także ćwiczyły razem z nami. Wykonywaliśmy z nimi podskoki, marsz w miejscu, unosiliśmy je wysoko w górę, obchodziliśmy dookoła oraz podnosiliśmy je nogami w pozycji siedzącej. Nie obyło się także bez zabaw ruchowych, np. „Niedźwiedzie do gawry” czy „Naśladujemy niedźwiedzie” oraz zabaw przy muzyce, typu „Stary niedźwiedź mocno śpi”.  Tego wspaniałego dnia wysłuchaliśmy również bajki o Kubusiu Puchatku pt. „Kubuś i przyjaciele”. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Mój miś” z papierowych torebek oraz gotowych elementów, takich jak uszy, oczy, nos oraz kolorowe kokardy. To był bardzo wesoły dzień w naszym przedszkolu. Po cudownej zabawie dzieci ogarnęła senność, a trzeba też dodać, że podczas leżakowania naszym maluszkom towarzyszyły także ich ukochane maskotki.