Niezwykłe wydarzenie z użyciem czarodziejskiej kredki, czyli uroczystość Pasowania na przedszkolaka naszych najmłodszych.

Pasowanie_na_przedszkolaka_w_Tęczowej_KrainieW piątek, 25 listopada, odbyła się w naszym przedszkolu wielka uroczystość - Pasowanie na przedszkolaka dzieci z grupy „Mróweczki”. Nasze maluszki wreszcie stały się najprawdziwszymi przedszkolakami. Po miesiącu ciężkiej pracy „Mróweczki” mogły wreszcie zaprezentować swój występ ukochanym rodzicom. Dzieciaki wyrecytowały dwa wierszyki - „Powitanie” oraz „Zabawki”. Zaśpiewały także piosenkę „Do przedszkola idzie maluch”. Równie cudnie zilustrowały ruchem treść rymowanek - „Oto cały przedszkolaczek” i „Kiedy jest mi smutno” oraz chętnie zatańczyły do piosenki „Taniec połamaniec”. Po występie nasi milusińscy zostali uroczyście pasowani przez panią Dyrektor. Każdy, wówczas już PRZEDSZKOLAK, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek w postaci kolorowanki z naklejkami. W dalszej części występów „Krasnoludki” i „Biedroneczki” zaprezentowały inscenizację pt. „Bal u jesieni”. Po części artystycznej nadszedł czas na pamiątkowe fotografie oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie każda „Mróweczka” otrzymała jeszcze samodzielnie wykonanego kotka, który wcześniej stanowił dekorację sali. To był pełen wrażeń dzień, który my najmłodsi będziemy jeszcze długo długo pamiętać.