"Od ziarenka do bochenka", czyli kolejna, cykliczna lekcja muzealna w Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Przedszkolaki_w_Muzeum_Rzemiosła_w_Krośnie27 marca 2017 r. przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" przeżyły kolejną, ciekawą przygodę w Muzeum Rzemiosła. Tym razem mieliśmy okazję poznać etapy powstawania chleba. Pani przewodnik, za pomocą ciekawch slajdów i bajeczki, przedstawiła nam historię "od ziarenka do bochenka". Okazało się, że wypiekanie prawdziwego, domowego chleba jest bardzo pracochłonnym zajęciem, a zanim z ziarenka powstanie pyszny chlebek potrzebne jest zaangażownie przynajmniej kilku osób. Na zakończenie zajęć obejrzeliśmy eksponaty związane z dawnym wypiekiem chleba. Zajęcia bardzo nam się podobały, już nie możemy  doczekać się kolejnej lekcji muzealnej, która odbędzie się już w kwietniu :).