Wyjazd do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci.

Przedszkolaki_w_Krośnieńskiej_Bibliotece_PublicznejŚwiatowy Dzień Książki dla Dzieci przypada na 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Z tej właśnie okazji „Krasnoludki” i „Biedroneczki” wybrały się z wizytą do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, aby poznać bliżej tematykę związaną z książkami. Pani pracująca w bibliotece opowiedziała nam o tym, jak wygląda i na czym polega jej praca. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby się do biblioteki zapisać. Obejrzeliśmy ogromny zbiór różnorodnych książek dla dzieci. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, czytelnię oraz wzięły udział w zorganizowanych zajęciach plastycznych i zabawach. Panie przygotowały dla nas bajeczkę o tematyce nam bardzo bliskiej – o Wielkanocy. Spędziliśmy bardzo przyjemne przedpołudnie za co bardzo dziękujemy i mamy nadzieje, że niedługo znów odwiedzimy to wspaniałe i ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka.