Białe, szare i różnobarwne, ale wszystkie jednakowo piękne... - pokaz gołębi w "Tęczowej Krainie".

Pokaz_gołębi_w_naszym_przedszkoluW poniedziałek, 10 kwietnia 2017 r., grupę „Mróweczki” odwiedził hodowca gołębi rasowych i ptaków egzotycznych - pan Grzegorz Pleśniak. Pan Grzegorz nie tylko opowiedział dzieciakom o gołębiach, ale także przywiózł do przedszkola kilka ich gatunków. Wśród pokazanych znalazł się gołąb syryjski żylasty, gołąb portugalski lotny, wywrotka chińska oraz gołąb amerykański wystawowy domowy. Ptaki te zdecydowanie różnią się od tych, które możemy spotkać na krośnieńskim Rynku. Niektóre, choć podobnie ubarwione, były zdecydowanie większe od tych, które spotykamy na co dzień. Były też gołębie w kolorze brązowym, biało – czarnym, mieniące się zielonymi piórkami. Cudne ptaszki! Jednak największe zainteresowanie i tak wzbudził mały, jeszcze dobrze nieopierzony gołąbek. Dzieciaki nie mogły oprzeć się pokusie pogłaskania go. Poza tym nasze „Mróweczki” miały okazję zobaczyć jak wygląda gołębie jajko. Na zakończenie tego pokazu dzieciaki otrzymały w prezencie obrączki, którymi znakuje się te właśnie ptaki.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi i zapraszamy do naszego przedszkola ponownie z jeszcze innymi, równie pięknymi okazami!