Dzień Mamy, Taty i Dziecka - niepowtarzalny i pełen atrakcji piknik w "Tęczowej Krainie".

Piknik_w_Tęczowej_Krainie27 maja 2017 r. odbył się, po raz pierwszy w naszym przedszkolu, piknik rodzinny dla naszych kochanych mam oraz tatusiów i oczywiście dla nas - przedszkolaków. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia bardzo długo i z wielkim zaangażowaniem, zarówno ze strony pani dyrektor, przedszkolaków, pań wychowawczyń, jak i rodziców. Rodzinna impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 na boisku, mieszczącym się obok naszego przedszkola i co ważne, przez cały czas towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Po powitaniu zebranych gości, krótkim występie artystycznym i wręczeniu ślicznych upominków dla rodziców, rozpoczęliśmy zabawę. Przy wesołej, skocznej muzyce, granej przez pana wodzireja, korzystaliśmy z wielu atrakcji. Większość z nas wspaniale bawiła się na dmuchanej zjeżdżalni i w basenie wypełnionym kolorowymi piłeczkami - była to dla wszystkich naprawdę wielka frajda! Chętnie bawiliśmy się również klockami konstrukcyjnymi, tablicą magnetyczną i cierpliwie czekaliśmy na malowanie twarzy, które przemiłe panie animatorki wykonywały bardzo pięknie i perfekcyjnie.
Piknik_w_Tęczowej_Krainie
Wielką atrakcją była również "wędka szczęścia", gdzie mogliśmy "wyłowić" wspaniałe prezenty. Wspólnie z paniami zrobiliśmy także długi pociąg, który jechał po całym boisku w rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka" i zatańczyliśmy lubiany przez wszystkich taniec "Labada". Braliśmy udział także w nauce robienia z kolorowych baloników różnych kształtów, m.in. wspaniałych mieczy. Z wielką radością bawiliśmy się również wśród ogromnych baniek mydlanych, próbując je dotknąć albo złapać. Wielką niespodzianką było dla nas pojawienie się niezwykłych gości - Myszki Miki i Minnie, z którymi bardzo chętnie robiliśmy sobie zdjęcia.

Piknik_w_Tęczowej_Krainie
Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych rodzicach, którzy brali udział w zabawie przechodzenia pod coraz bardziej obniżającą się liną; w konkurencji najszybszego wbijania gwoździ, ubijania piany na czas oraz w zawodach na najdłuższą obierkę z jabłka.
Podczas pikniku został także rozstrzygnięty tęczowy konkurs plastyczny dla całej rodziny "Mój ulubiony bohater z bajki". Każdy z uczestników otrzymał kolorowy dyplom, a autorzy zwycięskich prac otrzymali również nagrody książkowe. Dziękujemy za udział i gratulujemy wyróżnień! W przerwach między zabawami i konkurencjami wszyscy mogli spróbować pysznego bigosu, smakowicie pachnącej kiełbaski z grilla, gofrów z bitą śmietaną, różnych owoców, słonych oraz słodkich przekąsek. Jednym z punktów pikniku było też wręczenie przez panią dyrektor podziękowań dla rodziców, którzy poświęcili swój czas, by pomóc przy organizacji pikniku, przynosząc owoce, babeczki, ciasta.
Czas upłynął nam bardzo szybko i o godzinie 13:00 każdy z nas wraz z rodzicamiPiknik_w_Tęczowej_Krainie udał się do domu, zabierając wspomnienia wspaniałej, wesołej zabawy, wypełnionej nie lada przeżyciami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był tak atrakcyjny i niepowtarzalny.