"Krasnoludki" i "Biedroneczki" na widowisku baletowym pt. "Jak Marysia swoje gąski zgubiła" w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Przedszkolaki_na_spektaklu_baletowymPiękny, przepełniony słońcem wtorek, 6 czerwca, okazał się dla naszych przedszkolaków dniem pełnym wrażeń i niesamowitych emocji. Wszystko za sprawą bardzo niezwykłego spektaklu baletowego pt. „Jak Marysia swoje gęsi zgubiła”. Wydarzenie to miało miejsce w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Była to sztuka wykonana przez grupy baletowe uczące się w RCKP. Są to niesamowicie uzdolnione dziewczynki w wieku od 5 do 19 lat. Instruktorem i choreografem zespołu jest bardzo dobrze nam znana Pani Monika Waga, która w naszym przedszkolu prowadzi zajęcia taneczne, baletowe. Jest to osoba, którą nasze dzieci uwielbiają, a swą pasją do tańca zaraziła już niejedną naszą dziewczynkę. Doskonałym przykładem są nasze „Biedroneczki” - Julitka Czerska, Hania Górska i Emilka Kubacka, które mogliśmy na scenie podziwiać w roli cudownych nietoperzy. Podczas spektaklu poznaliśmy niezwykłą historię Marysi, której gęsi porwał lis. W roli Marysi poznaliśmy uroczą, zdolną tancerkę, która ruchem i mimiką oddała wszystkie zawarte w sztuce emocje. Mieliśmy okazję zobaczyć również zjawiskowe motyle i słodkie krasnoludki. Duże wrażenie wywarli na nas tancerze, ale również ich stroje. Wszystko zostało dopracowana na najwyższym poziomie, ogrom włożonej pracy, zarówno przez dzieci, jak i przez Panią Monikę, zasługuje na podziw i wielkie gratulacje. My bardzo cieszymy się, że w tym wydarzeniu mogliśmy wziąć udział, a zachwyt na twarzach naszych przedszkolaków mówi sam za siebie. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy również mieli okazję, aby tak wspaniale spędzić czas.