"Gdyby komuś coś się stało, podejdź i zapytaj HALO?" - spotkanie przedszkolaków z ratownikiem medycznym.

Ratownik_medyczny_w_Tęczowej_KrainieWe wtorek, 27 czerwca, gościem w naszym przedszkolu był ratownik medyczny - Pan Bartek.To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie nasze przedszkolaki. Na samym początku Pan ratownik pokazał dzieciom, jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie, przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się również, w jaki sposób wezwać pomoc, gdy stanie się coś złego. Poza tym, utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały wiele pytań do naszego gościa. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Pan ratownik zwrócił też uwagę, aby dzieci podczas jazdy rowerem i innych podobnych aktywności zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie głowy i kończyn (czyli na głowie obowiązkowo kask, a na kolanach i łokciach – ochraniacze).
Bardzo dziękujemy Panu Bartkowi za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć jest ważna i bardzo potrzebna.