Panorama Krosna z wieży farnej - niecodzienne zajęcia z p. Iwonką z Muzeum Rzemiosła.

Przedszkolaki_na_wieży_farnej28 czerwca, w upalne przedpołudnie, przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” wybrały się na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia w Muzeum Rzemiosła. Tym razem Pani Iwonka zabrała nas poza mury muzeum, dzięki czemu mieliśmy możliwość zwiedzić wieżę farną w Krośnie. Każdy z nas zna tą charakterystyczną budowlę z zewnątrz, natomiast nikt nie spodziewał się, jakie tajemnice kryje jej wnętrze. Okazało się, że w środku znajduje się wspaniały zbiór starodawnych zegarów, w tym zegary wieżowe wyprodukowane w fabryce Michała Mięsowicza oraz trzy potężne dzwony, z czego dzwon Urban jest trzecim co do wielkości historycznym dzwonem w Polsce. Aby to wszystko zobaczyć musieliśmy wspiąć się po bardzo wysokich i stromych schodkach, co było dla nas dodatkową atrakcją. Niestety nie mogliśmy wyjść na sam szczyt wieży, ale mamy nadzieję, że jak podrośniemy będziemy mogli podziwiać panoramę Krosna z najwyższej kondygnacji.
Bardzo dziękujemy pani Iwonce za wszystkie ciekawe spotkania w Muzeum Rzemiosła; mamy nadzieję, że jeszcze nieraz powrócimy do tego magicznego miejsca, jakim niewątpliwe jest krośnieńskie muzeum.
Serdecznie, wakacyjnie pozdrawiamy! :)