"O Ziemniaku ukochany, tyś przez wszystkich uwielbiany..." - Święto pieczonego ziemniaka.

Święto_pieczonego_ziemniaka_w_Tęczowej_KrainieW dniach 16-18 października 2017r. "gościem honorowym" w naszym przedszkolu był ZIEMNIAK - warzywo, które bardzo dobrze znamy i z którego można wykonać wiele smacznych potraw. Na początku wszyscy wykonywaliśmy ziemniaczane stempelki w kształcie gwiazdek, serduszek, kółeczek i kwadracików, które pomalowane farbkami utworzyły kolorowe obrazki. Wykonywaliśmy prace z wielkim zaangażowaniem, bawiąc się przy tym naprawdę znakomicie. Później, przy pięknej, słonecznej pogodzie, spędziliśmy czas na "ziemniaczanych" zabawach. Świetnie udał się slalom z ziemniakiem na chochli, rzut ziemniakiem do celu oraz konkurencja skoków w workach. Wiele radości sprawiło nam także szukanie "ziemniaczanych skarbów", ukrytych na przedszkolnym placu zabaw. Próbowaliśmy też pieczonych ziemniaków, które z odrobiną soli smakowały pysznie! Musimy przyznać, że Święto pieczonego ziemniaka udało się znakomicie - było wesoło, sportowo i smakowicie!