"Ach, motylki już fruwają, dni wiosenne przybywają..." - żegnamy zimę, witamy wiosnę.

Przedszkolaki_topią_Marzannę"Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam? Czy jesteś za górami, czy jesteś za lasami? Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?" - tą piosenką rozpoczęliśmy świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny, który obchodzony jest 21 marca. Aby pięknie powitać wiosnę przygotowywaliśmy kwiaty z bibułki, papierowe bociany i oczywiście Marzannę - słomianą kukłę, symbolizującą zimę. W kolorowym orszaku nieśliśmy Marzannę nad rzekę, gdzie potem wrzuciliśmy ją do wody, by ostatecznie pożegnać mroźną porę roku i zaprosić do nas wiosnę. Przywoływaliśmy ją różnymi wierszykami, piosenkami oraz głośnymi okrzykami. Mamy nadzieję, że nas usłyszała i szybko zauważymy jej pierwsze oznaki. Już teraz cieszymy się, że wkrótce założymy lżejsze ubranka, będziemy odbywać dłuższe spacery, jak również bawić się na przedszkolnym placu zabaw.