Zasady dobrego wychowania, czyli Savoir-vivre w "Tęczowej Krainie".

Savoir_vivre_w_naszym_przedszkolu4 czerwca grupa „Krasnoludki” obchodziła Dzień Savoir–vivre. Na początku zajęć dzieciaki dowiedziały się co oznacza wyrażenie „savoir–vivre” oraz próbowały podać przykłady takiego właśnie zachowania. Następnie, na przykładzie planszy edukacyjnej „Uczę się dobrych manier”, dowiedziały się, co jeszcze należy do zasad dobrego wychowania. Pojawiły się tam m. in. takie hasła, jak: „Pamiętam o pozdrowieniach!, Bawię się w zgodzie z innymi!, Słucham starszych!, Dbam o higienę!, Ładnie jem!, Pomagam rodzicom!, Dbam o porządek!, Pamiętam o magicznych słowach!”, itp. Po omówieniu tych zasad przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały humorystycznego, ale też pouczającego wiersza J. Brzechwy pt. „Kwoka”. „Krasnoludki” oceniły zachowanie kwoki oraz jej gości. W następnej zabawie naszym zadaniem było przekazywanie sobie nitki przyjaźni. Mamy nadzieję, że takie zajęcia zachęcą dzieci do grzecznego zachowywania się i przestrzegania zasad savoir – vivre.