"Opowiem Wam dzieci o życiu żyrafy. Czy wiecie, że jestem wyższa od szafy?..." - Światowy Dzień Żyrafy w "Tęczowej Krainie".

Dzień_żyrafy_w_Tęczowej_Krainie21 czerwca 2018 r. grupa „Krasnoludki” obchodziła ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYRAFY, czyli dzień zwierząt o najdłuższych szyjach. Tego dnia dzieci miały okazję poznać bliżej te zwierzęta, m.in. dowiedziały się skąd się wzięły, po co im taka długa szyja, czy to prawda, że prawie nie śpią i że szybko biegają? Dzieciaki świetnie bawiły się także przy piosenkach „Mucha w mucholocie”, „Idziemy do zoo” czy „Biegniemy do zoo”. W dalszej części zajęć przeprowadziliśmy szereg ćwiczeń według Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, np. hipopotamy, orangutany, pawie, tygrysy, małpki, itp. Zabawy te miały na celu rozwinięcie orientacji   w schemacie własnego ciała, a także miały rozwinąć relacje z partnerem bądź grupą. Na zakończenie udanej zabawy wspólnie wykonaliśmy żyrafę z kartonowych pudełek.
Tego dnia  wiele się dowiedzieliśmy i nauczyliśmy, za co bardzo dziękujemy naszym kochanym paniom :)