"Ziemniaczane" zabawy przedszkolaków, czyli obchodzimy święto ziemniaka.

Dzień_Pieczonego_Ziemniaka_w_naszym_przedszkoluW czwartkowe przedpołudnie, 25 października 2018 r., świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Jak łatwo się domyślić, najważniejszym bohaterem w tym dniu był nie kto inny jak... ziemniak! Bawiliśmy się doskonale podczas różnych konkurencji sportowo - sprawnościowych, takich jak: slalom z ziemniakiem na łyżce, "sadzenie" i "zbieranie" kartofli, rzut ziemniakiem do celu. Podczas "ziemniaczanych" zajęć plastycznych wykonywaliśmy kolorowe obrazy za pomocą kartoflanych pieczątek oraz robiliśmy ziemniaczane ludki, wykorzystując do tego różne warzywa i wykałaczki. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy także bajki o pochodzeniu ziemniaka i ciekawostek na jego temat. Najsmaczniejszą częścią świętowania była możliwość spróbowania upieczonych ziemniaków, które pachniały i smakowały znakomicie! Pysznie bawiliśmy się tego dnia i zachęcamy wszystkich do jedzenia ziemniaczków, z których można zrobić wiele różnych dań.