Wesołe zabawy wspierające integrację sensoryczną.

Zajęcia_sensoryczne_w_naszym_przedszkoluW ubiegłym tygodniu „Tygryski” wzięły udział w zajęciach, w których dominowały zabawy sensoryczne. Zabawy te miały na celu pobudzanie zmysłów naszych milusińskich, zachęcały ich do dotykania, wąchania, smakowania i słuchania. Dzieciaki wyostrzały sobie zmysł dotyku poprzez zabawy w pianie, wyszukiwanie takich samych zabawek w dwóch pudełkach oraz poprzez rozprowadzanie palcami farby znajdującej się w woreczkach śniadaniowych. Zmysł słuchu ćwiczyły w trakcie zabawy w rozpoznawanie dźwięków wydawanych przez różnego rodzaju produkty zbożowe (np. makaron, kasza, ryż, mąka) umieszczone w plastikowych pojemniczkach. Zmysł węchu i smaku doskonaliły zaś poprzez rozpoznawanie owoców po zapachu, klasyfikowanie ich oraz smakowanie owoców z pysznym kisielem. Na zakończenie tak udanych zajęć "Tygryski" z chęcią kontynuowały dowolne zabawy z niezjedzonym jeszcze do końca kisielem.