Cała prawda o dinozaurach - "Tygryski" na tropie tych olbrzymich jaszczurów.

Przedszkolaki_na_tropie_dinozaurówW ostatnim czasie „Tygryski” zapoznały się z tematyką dotyczącą dinozaurów. Poznały nazwy oraz wygląd wybranych dinozaurów oraz dowiedziały się, które z nich są roślino, a które mięsożerne. Dzieciaki zapoznały się również z różnymi hipotezami dotyczącymi wyginięcia tych prehistorycznych jaszczurów. Jedna z nich głosi, że w wyniku gigantycznych erupcji wulkanów na Ziemi zapanowała lodowata zima, ponieważ pyły wulkaniczne zakryły słońce. Tygryski mogły na własne oczy zobaczyć wybuch wulkanu, oczywiście w formie eksperymentu. W celu poszerzenia naszej wiedzy wybraliśmy się także do filii Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, która znajduje się na ulicy Krakowskiej. Bardzo sympatyczne panie bibliotekarki udostępniły nam wiele przydatnych książek, które uzupełniły posiadaną przez nas wiedzę. Poza tematyką dotyczącą dinozaurów, szukaliśmy również informacji o ludziach pierwotnych oraz o starożytnych cywilizacjach (Grecji i Egiptu).