Umiemy poradzić sobie w każdej sytuacji, czyli świętujemy Europejski Dzień Numeru Alarmowego.

Dzień_Nr_Alarmowego_w_naszym_przedszkolu11 lutego „Tygryski” i „Mądre sówki” obchodziły Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Dzieciaki przypomniały sobie wszystkie numery alarmowe: policja – 997, straż pożarna 998, pogotowie ratunkowe – 999, a także numer ratunkowy – 112. „Sówki” oraz „Tygryski” potrafiły również z pamięci odwzorować te numery na „prowizorycznych” telefonach. Z wielkim zaangażowaniem dopasowywały także obrazki przedstawiające atrybuty danych zawodów do ich przedstawicieli. Dzieciaki z chęcią wcieliły się w konkretne służby ratownicze, prawidłowo reagowały na dane zgłoszenia. Dowiedziały się również, w jaki sposób oraz kiedy należy wzywać określone służby.
Teraz już mamy pewność, że nasze dzieci dobrze utrwaliły sobie numery alarmowe i w razie potrzeby będą umiały zadzwonić po pomoc.