"Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, koleżanko Zimy dzisiaj Cię spalimy. Dzisiaj Cię żegnamy a Wiosnę witamy" - przedszkolaki witają Wiosnę.

Pierwszy_Dzień_Wiosny_w_Tęczowej_Krainie"Puk, puk, puk w okienko! Wyjdźcie dzieci prędko. Idzie już Wiosenka i słoneczko świeci(...) Idzie piękna pani z jasnymi włosami. W zielonej sukience, wyszytej kwiatami." Wszystkie przedszkolaki posłuchały tego wierszyka i 20 marca 2019 r. w barwnym korowodzie wybrały się z Marzannami nad brzeg rzeki Lubatówki, by powitać wiosnę. Aby ją przywołać głośno mówiliśmy wiosenne rymowanki oraz śpiewaliśmy piosenki. Nasze słomiane, zimowe panny zostawiliśmy na brzegu rzeki wierząc, że wiosna zagości już u nas na dobre. Teraz każdego dnia będziemy sprawdzać, czy drzewa się zielenią i czy kwitną kwiaty... fioletowe krokusiki już widzieliśmy!