"Jestem sobie czarownica, czarny płaszcz mój i spódnica..." - Andrzejki w naszym przedszkolu.

Andrzejki_w_naszym_przedszkoluWróżby, czary, magia, tańce i wesołe andrzejkowe zabawy gościły w naszym przedszkolu 30 listopada 2018 r., w dzień Św. Andrzeja. W pięknie udekorowanych salach, w otoczeniu magicznych, srebrnych kul, papierowych nietoperzy, różdżek oraz płonących świec wróżyliśmy, tańczyliśmy, laliśmy wosk. Dzięki tajemniczym listom, butelkom i kolorowym balonikom dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy i co nas czeka w przyszłości (tej bliskiej, i tej dalekiej). Chętnie braliśmy udział w zabawie wrzucania monet do miski z wodą, podczas której wypowiadaliśmy życzenia z nadzieją, że szybko się spełnią. Świetnie udała się też zabawa w ustawianie butów jeden za drugim, dzięki której dowiedzieliśmy się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż oraz który chłopiec pierwszy się ożeni. Wiele radości sprawiło nam lanie wosku przez dziurkę od klucza oraz "odczytywanie" powstałych kształtów. W przerwach między czarami wesoło pląsaliśmy przy muzyce i posilaliśmy się, by mieć dużo siły do dalszej zabawy. Andrzejkowe tańce i przepowiednie były wspaniałe i bardzo udane... szkoda, że nie trwały dłużej. Teraz czekamy na spełnienie wróżb, które dotyczyły m.in. spotkania z prawdziwym Świętym Mikołajem... a ta wróżba już pewnie niedługo się spełni!