Wyjątkowy gość w naszym przedszkolu - wizyta słynnego rękodzielnika z Lubli, który kocha łemkowskie łyżki - p. Krzysztofa Rodaka.

Wizyta_rękodzielnika_w_naszym_przedszkoluLudzie z pasją to osoby, które kochają to, co robią i daje im to wielką satysfakcję. Taka osoba właśnie odwiedziła nasze przedszkole 15 marca 2019 r. i był nią pan Krzysztof - rękodzielnik z Lubli. Ręcznie wykonuje on z drewna głównie łemkowskie łyżki różnej wielkości, jak również nożyki, talerze, miski i deski do krojenia. Nasz gość, w odpowiednim do swojej pracy stroju, pokazał nam różnorodne narzędzia, m.in. dłuto i opowiedział, jak należy się nimi posługiwać. Przedstawił też kolejne etapy powstawania łyżeczki i rodzaje drewna, z których można ją zrobić, np. z dębu, śliwy, orzecha włoskiego. Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy pracę pana Krzysztofa i uważnie słuchaliśmy tego, co mówi. Każdy z nas mógł pooglądać z bliska, a nawet dotknąć drewnianych, łemkowskich naczyń. Spotkanie z naszym gościem pokazało nam, że ręczne wykonywanie rzeczy z drewna wymaga wiele wysiłku i wcale nie jest takie łatwe.
Dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas i za to, że mogliśmy poznać tajniki pracy rękodzielnika.