Najpiękniejsze piosenki dla dzieci - „Człowiek Orkiestra” w Tęczowej Krainie.

10 października 2014 r. gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłego człowieka, pana Wiesława Pyzalskiego – znanego muzyka, absolwenta Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Artysta otrzymał wiele nagród i wyróżnień za pracę społeczną i charytatywną na rzecz dzieci m.in. Złoty Krzyż Zasługi Prezydenta RP, medal Komisji Edukacji, odznakę „Przyjaciel dziecka”. Sam siebie określa on jako „człowieka orkiestrę”, gdyż  gra równocześnie na kilku instrumentach. Mogliśmy sami się o tym przekonać i dokładnie poznać te instrumenty. Nasz gość, po bardzo ciepłym i miłym powitaniu, pokazał instrument dęty zwany kazobo kazobie. Założył go na szyję i przy akompaniamencie pianina oraz grzechotek, znajdujących się na jego butach, zaśpiewał nasze ulubione piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Wesołe przedszkole”, „Kolorowe kredki”. Mieliśmy także okazję wysłuchać bluesa granego na gitarze, zaliczanej do instrumentów strunowych szarpanych. Poznaliśmy również instrument dęty klawiszowy zwany melodyką o bardzo pięknym brzmieniu. Po tych występach nadszedł czas, byśmy sami spróbowali wykonać kilka utworów. Za pomocą prostych instrumentów perkusyjnych niemelodycznych takich jak: grzechotka, krowi dzwoneczek, tamburyn, najodważniejsi z nas, wspólnie z panem Pyzalskim, zagrali melodie z filmu „Kabaret” oraz „Skrzypek na dachu” – udało się znakomicie! Niektórzy mogli również wykonać proste melodie na dzwonkach naciskanych czyli instrumentach perkusyjnych melodycznych – zabawa była wspaniała! Uczyliśmy się także śpiewać podstawowe dźwięki gamy i wyklaskiwać takty różnych wartości rytmicznych. Nasz gość nie zapomniał o paniach, dla których zagrał utwory muzyki poważnej Fryderyka Szopena i Piotra Czajkowskiego. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem i uwagą braliśmy czynny udział w spotkaniu, które dostarczyło nam niesamowitych wrażeń. Z podziwem patrzyliśmy na „człowieka – orkiestrę”, który za pomocą instrumentów przeniósł nas w piękny świat muzyki. Dziękujemy za wspaniałą audycję muzyczną i czekamy na następne spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!