Nasza kadra

Katarzyna Zych - dyrektor przedszkola


Katarzyna Zych "Praca z dzieciakami w wieku przedszkolnym jest spełnieniem moich marzeń, a także życiowym powołaniem. Od zawsze chciałam wykonywać ten zawód - stąd studia na kierunku pedagogicznym oraz, co najważniejsze, założenie własnego przedszkola. Dostrzeżenie zmian w rozwoju dziecka, jego uśmiech
i zadowolenie spowodowane pobytem w "Tęczowej Krainie" jest dla mnie najważniejsze - sprawia, że mam jeszcze większą motywację do pracy oraz jej ulepszania. Przebywanie i praca z przedszkolakami przynosi mi mnóstwo radości, wiele uczy, a także daje satysfakcję. Cieszę się, że udało mi się tego dokonać i dołożę wszelkich starań, by dzieciaki w moim przedszkolu były szczęśliwe i prawidłowo się rozwijały".


Barbara Matyniak - nauczyciel

Barbara Matyniak "Jestem pedagogiem od dwudziestu paru lat. Pracuję
z dziećmi w wieku przedszkolnym. Lubię swoją pracę zawodową, ponieważ praca ta daje mi wielką satysfakcję, wyzwala radość, zadowolenie i uśmiech.Poprzez swoją pracę mogę kształtować zainteresowania, umiejętności postawy oraz potrzeby małego dziecka w toku jego własnej aktywności, przejawiającej się w różnych kontaktach z otaczającym światem".


Marzena Olbrecht - nauczyciel

Marzena_Olbrecht"Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić.Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu.W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój.Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w „ Tęczowej Krainie” czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą dla mnie będzie ich uśmiech”.

Izabela Szwast - nauczyciel


Izabela Szwast"Praca z dziećmi daje mi mnóstwo satysfakcji i radości, motywuje do działania, a tym samym do poszukiwania nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć. Pragnę Państwa zapewnić, że moje działania, zarówno wychowawcze, jak i edukacyjne będą zawsze nakierowane na dzieci, na ich wszechstronny oraz indywidualny rozwój. Postaram się także stworzyć moim podopiecznym miłą, przyjazną atmosferę, która zapewni im poczucie bezpieczeństwa i da świadomość, że zawsze będą mogli na mnie liczyć. Dzięki różnym zabawom postaram się nauczyć dzieci samodzielności, współpracy, radzenia sobie z różnymi emocjami, a także utrzymywania porządku w sali przedszkolnej".


Magdalena Szczypińska-Oleksy -
nauczyciel

Magdalena Szczypińska-Oleksy "Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość oraz dostarcza dużo przyjemności i satysfakcji.  Cieszy mnie wspólne odkrywanie z najmłodszymi  tego, co nowe i nieznane, obserwowanie ogromnych postępów w rozwoju i zdobywaniu coraz to nowych umiejętności. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską i zrozumieniem, rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Mimo tego, że moje doświadczenie zawodowe jest niewielkie mam nadzieje, że uda mi się sprawić aby dzieci w Tęczowej Krainie były szczęśliwe, usmiechnięte
i co najważniejsze prawidłowo się rozwijały".


Justyna Barańska
- nauczyciel

Justyna Barańska"Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i zadowolenie. Staram się być dla dzieci zawsze pogodna, serdeczna, godna zaufania i uśmiechnięta. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe, ważne i bezpieczne".

 


Angelika Stepek
 - nauczyciel

Angelika_StepekMam pewność oraz wielką satysfakcję z tego, że dokonałam właściwego wyboru swojej drogi zawodowej. Nie ma szczerszych i wrażliwszych istot na tym świecie niż właśnie dzieci. Praca z dziećmi jest niesamowicie ciekawa, zaskakująca, a jednocześnie rozwijająca osobę wychowawcy. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego stawiam sobie za cel w swojej pracy poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Każdy dzień to dla mnie nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda jaką mogę otrzymać. Moje motto w pracy z dziećmi odzwierciedla myśl Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać - a zrozumiem i rozwinę skrzydła”.


Marzena Śnieżek - pomoc nauczyciela

 "Dobro dziecka jest dla mnie najważniejszym
i najistotniejszym celem. Cieszę się, że dzięki pracy z naszymi milusińskimi mogę towarzyszyć im w odkrywaniu tego wszystkiego, co niesie ze sobą otaczający nas piękny świat; dzielić się z nimi swoją wiedzą i rozbudzać ich zainteresowania - cóż może być piękniejszego! W swojej pracy staram się otaczać dzieci serdecznością, troskliwą opieką i każdego dnia witać ich, płynącym ze szczerego serca, uśmiechem, bo "najważniejszym obowiązkiem wobec dzieci jest dawanie im szczęścia" (Alen Baxton)".Anna Uliasz - pomoc nauczyciela

Anna Uliasz "Praca z dziećmi to dla mnie nie tylko radość i satysfakcja ale przede wszystkim spełnienie.
Każdego dnia pomagam naszym najmłodszym w codziennych zmaganiach w „Tęczowej Krainie”, a w zmian dostaję szczery uśmiech, zaufanie, radość i najważniejsze: ich małe serduszka. Dzieci powodują, że odkrywam siebie na nowo, że dostrzegam ich małe ale jakże bardzo istotne sprawy; pomagają mi także patrzeć na świat ich oczyma. Każdy mały człowieczek jest dla mnie wspaniały, jedyny i niepowtarzalny sam w sobie, dlatego staram się każdego dnia pielęgnować to co jest w nich najcenniejsze - ich samych".


Barbara Krukar
- katechetka

Barbara Krukar“Tak jak rozwój rośliny uzależniony jest od korzystnego klimatu, tak rozwój człowieka zależy od duchowej atmosfery, w której żyje”. Zostałam zaproszona do brania udziału w tworzeniu duchowej atmosfery wokół dzieci z Tęczowej Krainy. Chcę opowiadać im o pięknych dziełach Boga. Ciekawie jest rozmawiać z dziećmi o wierze. Nie znaczy to jednak, że jest to łatwe. Nie sposób przewidzieć, jaka będzie ich reakcja i jakie pytania dotyczące Boga zostaną zadane. Ale to właśnie od nich można się uczyć jak wejść do królestwa Bożego, czyli prostej, w nic nie uwikłanej miłości. Mam kilkuletnie doświadczenie katechetyczne, które na pewno wykorzystam w moich spotkaniach z dziećmi.


Agnieszka Gaj
- logopeda

Agnieszka Gaj "Pracuję z dziećmi już wiele lat. Lubię dzieci i lubię z nimi pracować. Staram się wspierać ich wszechstronny  rozwój. Pomagam pokonać trudności
w komunikowaniu się. Prowadzę zajęcia logopedyczne mające na celu stymulację rozwoju mowy . Powołując się na Juliusza Słowackiego: "Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko co pomyśli głowa".


Anna Makoś
- nauczyciel języka angielskiego

Anna Makoś "Jestem nauczycielką języka angielskiego z kilkuletnim stażem pracy. Pracuję z dziećmi będącymi w różnym wieku, prezentującymi różny poziom rozwoju w sferze emocjonalnej, społecznej oraz dydaktycznej. Poprzez ustawiczne doskonalenie swojego warsztatu, każdego dnia uświadamiam sobie na nowo, że harmonijny rozwój dziecka jest efektem zapewnienia mu poczucia bezpieczeństwa, indywidualizacji pracy oraz stosowania różnorodnych metod i form nauczania. Kształtowanie prawidłowych wzorców uczenia się u najmłodszych dzieci w znaczący sposób wpływa na odnoszenie przez nich sukcesów w toku ich dalszej przygody edukacyjnej, co sprawia, że codzienna praca z ciekawymi świata małymi odkrywcami jest bardzo poważnym wyzwaniem dla każdego pedagoga".


Iwona Kielar
- instruktor rytmiki

Iwona Kielar"Kiedy widzę radość  i oczarowanie dzieci podczas zajęć rytmiki czuje wielką satysfakcje i spełnienie. Dzieci podczas zabawy z muzyką wykazują wiele różnych umiejętności, wkładają całe serce w zabawę, taniec i śpiew. Czas spędzony z dziećmi jest dla mnie bezcenny. Ukończenie studiów pedagogiczno-artystycznych pozwala mi w pełni realizować program obejmujący rytmikę".

 

 


Monika Waga - instruktor tańca

Monika Waga"Magiczny urok baletu bierze się stąd, że jest on częścią świata teatru. Jest to świat wróżek, księżniczek, pięknych łabędzi, kwiatów, książąt. Dużą role pełni muzyka klasyczna, którą wykorzystuję na zajęciach. Moim celem jest rozwinięcie u dzieci pasji i radości z tańca.Taniec klasyczny doskonale wpływa na dobra postawę ciała, koordynacje, ogólną sprawność, a przede wszystkim rozwija w dzieciach wrażliwość i poczucie estetyki. Lubię dzieci i prace z nimi. Daje mi ona dużą satysfakcje, w szczególności gdy widzę, że to co robię daje maluchom radość i uśmiech".