Świat widziany oczami psa – udział naszych starszaków w spektaklu pt. „Pieski świat”.

28 kwietnia dzieci z grupy „Biedroneczki” wraz ze swoimi paniami odwiedziły dobrze nam już znane Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Bardzo podekscytowani wyruszyliśmy tuz po śniadaniu. Dzieci były zaciekawione, tym jaki spektakl dla nas przygotowano. W nawiązaniu do obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Ziemi, przedstawiono nam widowisko pt. „Pieski świat”. Aktorzy występujący na scenie wprowadzili nas w trudny i nie zawsze przyjemny świat zwierząt. Opowiedzieli historię piesków, które zostają porzucone przez swoich właścicieli na brudnym, okropnym wysypisku, znajdującym się w samym środku lasu. Azorra, królowa wszystkich opuszczonych zwierząt, postanawia zemścić się na ludziach. Ma ogromny żal do swojej pani, za to jak ją potraktowała. Bardzo pozytywnym charakterem w przedstawieniu, jest Malinka, która pojawia się i bardzo głęboko wierzy w to, iż ludzie wcale nie są tacy źli, oni po prostu nie rozumieją zwierząt. Często wynika to z faktu, że najnormalniej na świecie się ich boją. Bardzo ciekawym punktem było zaproszenie dzieci z widowni do wzięcia udziału w sztuce. Wszyscy razem wspólnie posprzątali śmieci zgromadzone w lesie, zgodnie z zasadą segregacji. To właściwym porządkiem przekonali „królową”, że ludzie, dzieci mają bardzo dobre serca i należy im zaufać. Lecz żeby tak się stało trzeba się nawzajem poznać i zrozumieć. Temu właśnie ma służyć napisany do ludzi list, o tym, jak postępować z pieskami. Spektakl, który mieliśmy przyjemność obejrzeć, był dla nas bardzo pouczający. Z jednej strony dzieci zostały uwrażliwione na smutny los porzucanych zwierząt, z drugiej zaś na środowisko, które tak często zaśmiecamy i zanieczyszczamy. Segregacja śmieci wraz z aktorami przyniosła wszystkim wiele emocji i radości. Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo ciekawa przygodą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.