Spotkanie z kulturą – udział przedszkolaków w Festiwalu Teatrów Dziecięcych.

W piątek, 29 maja, dzieci z grupy „Krasnoludki” i „Biedroneczki” wraz ze swoimi paniami odwiedzili Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W ten piękny, słoneczny dzień odbywał się tam XXXIII Festiwal Teatrów Dziecięcych, czyli Puchar Uśmiechu. Do naszego miasta przyjechało 14 teatrów żywego planu z Polski i zagranicy, w tym reprezentanci środowisk polonijnych z Czech i Ukrainy. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć spektakl taneczny pod tytułem „Kim jesteś?”, który został zaprezentowany przez Teatr Ruchu MINI FORMA z Andrychowa. Taniec dzieci przykuł naszą uwagę i wywarł na nas ogromne wrażenie. Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy drugi spektakl pod tytułem „Smocze perypetie”, przygotowany przez Teatr TYGRYSEK z Warszawy. Dzieci w bardzo wesoły sposób pokazały jak wyglądałby świat, gdyby smoki nadal istniały. Przedstawienie było bardzo wesołe i ciekawe. Dostarczyło nam wielu emocji, a to za sprawą tego, że dzieci z widowni zostały zaproszone na scenę i poczęstowane przez smoki cukierkami. Puchar Uśmiechu to wydarzenie, które bardzo nam się podobało. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak wspaniałe spotkanie z kulturą.