„Kubuś Puchatek to fajny miś” – świętujemy urodzinki Puchatka.

Kubuś Puchatek to miś, którego znają nie tylko wszystkie dzieci, ale również dorośli. Często czytamy książeczki i oglądamy bajki o przygodach Kubusia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu: Prosiaczka, Królika, Tygryska, Kangurzycy, Maleństwa, Sowy i Kłapouchego. Aby podkreślić, jak ważny jest dla nas Puchatek, postanowiliśmy uczcić w naszym przedszkolu jego urodziny w piątkowe przedpołudnie, 15 stycznia 2016 r. Wszystko w tym dniu dotyczyło właśnie Kubusia. Wspólnie układaliśmy „Puchatkowe puzzle”, czytaliśmy opowieści ze Stumilowego Lasu, tańczyliśmy w rytm misiowych piosenek i kolorowaliśmy „Kubusiowe obrazki”. Nie zapomnieliśmy oczywiście o jego przyjaciołach: Kłapouszku, któremu dzieci z grupy „Mróweczki” z zamkniętymi oczami przypinały ogonek i Tygrysku, którego ogromny portret wykonały „Biedroneczki”. Nie zabrakło tortu dla Puchatka zrobionego z masy solnej, ozdobionego świeczkami oraz życzeń i odśpiewania „Sto lat!”. Wspólnie z paniami wykonaliśmy także „smakowitą chatkę Puchatka” z herbatników, czekoladowych cukierków, żelek, lukru i cukru pudru – po prostu PYCHA! Próbowaliśmy też największego przysmaku Kubusia Puchatka, czyli miodu, którym polewaliśmy wafle – to była prawdziwa misiowa uczta! Wspaniale bawiliśmy się podczas urodzin Puchatka i chętnie będziemy je świętować także w przyszłym roku.