Poznajemy zawód szewca - zajęcia przedszkolaków w Muzeum Rzemiosła.

Przedszkolaki_na_lekcji_muzealnej16 maja "Krasnoludki" po raz kolejny wybrały się do Muzeum Rzemiosła. Tym razem pani przewodnik opowiedziała nam o tym, jak dawniej wyglądała praca szewca. Na początku obejrzeliśmy ilustracje, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jak zmieniało się obuwie na przestrzeni wieków. Mieliśmy też okazję obejrzeć, jak wyglądał zakład szewski z początków XX wieku. Bardzo interesujące były dawne kolekcje butów damskich i męskich produkowanych w krośnieńskiej Fabryce Obuwia Sportowego „Fabos”. Z zainteresowaniem oglądaliśmy buty piłkarskie, narciarskie, do szermierki czy jazdy figurowej na lodzie. Spotaknie było bardzo ciekawe, z niecierpliwością oczekujemy na kolejną lekcję muzealną.