Szewstwo - comiesięczna lekcja w Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Przedszkolaki_w_Muzeum_RzemiosłaW piątek, 23 listopada, „Tygryski” i „Mądre sówki” wybrały się do Muzeum Rzemiosła na lekcję przedstawiającą kolejny zawód, a mianowicie zawód szewca. Dzieciaki miały okazję zobaczyć, zarówno w trakcie prezentacji, jak i na własne oczy, różne rodzaje butów, od tych, które pojawiły się jako pierwsze do tych współczesnych. Pani Iwona opowiedziała przedszkolakom o krośnieńskiej firmie „Fabos”, która zajmowała się produkowaniem butów. W tych butach chodzili, ale przede wszystkim odnosili sukcesy, między innymi: Kazimierz Deyna, Irena Szewińska, Wojciech Fortuna, Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy (jako pierwsi weszli zimą na górę Mont Everest). Dzieciaki poznały również narzędzia, które były niezbędne do wykonania różnego rodzaju obuwia.
Nie możemy się już doczekać, jaki zawód poznamy na następnym spotkaniu.