Nasze przedszkolaki w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Wycieczka_przedszkolaków_do_Muzeum_Bombki_Choinkowej20 listopada 2019 r. odwiedziliśmy jedyne na świecie Muzeum Bombki Choinkowej, które znajduje się w Nowej Dębie. To naprawdę śliczne i magiczne miejsce, w którym można poczuć się jak w bajce. Zwiedzając muzeum oglądaliśmy pięknie udekorowane choinki w stylu amerykańskim, francuskim, skandynawskim oraz staropolskim, a także gabloty ze ślicznymi bombkami o przeróżnych kształtach. Były to m.in. bajeczne owady, rybki, motylki, ptaszki, bałwanki, Mikołaje, samochodziki i wiele, wiele innych. Z ogromnym zachwytem przyglądaliśmy się również ozdobom z bajecznymi, kwiatowymi wzorami, bombkom ukraińskim i z zabytkami architektury. Kolejnym ciekawym punktem zwiedzania była możliwość obejrzenia pokazu dmuchania bombki, czyli w jaki sposób ze szklanych rurek powstaje piękna ozdoba, która może zostać wypełniona roztworem azotanu srebra - to było niesamowite! Byliśmy też w miejscu, gdzie panie własnoręcznie malują, ozdabiają i dekorują bombki. Mogliśmy także sami spróbować wcielić się w dekoratora - każdy z nas używając specjalnego kleju oraz kolorowych brokatów samodzielnie ozdobił bombkę i zabrał ją ze sobą do domu. Otrzymaliśmy jeszcze piękne, czerwone bombki z własnym imieniem - tyle pamiątek sprawiło nam naprawdę wielką radość! Po tak niesamowitej "bombkowej" przygodzie w muzeum udaliśmy się na obiad, by po nim wyruszyć w drogę powrotną do Krosna. To była świetna wycieczka, dzięki której poczuliśmy już magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.