Czytadło i wystawy czasowe i stałe, czyli "Tygryski" na dniu otwartym w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Przedszkolaki_w_Muzeum_PodkarpackimChoć dzień 24 października nie zachwycał pogodą, mimo to grupa „Tygryski” wybrała się do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Na początku naszej przygody w muzeum wzięliśmy udział w „Pałacowym czytadle”. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki o Koziołku Matołku. Następnie przenieśliśmy się do Turcji, Japonii, a także do Ameryki Północnej i Południowej. „Tygryski” zamieniły się w prawdziwych Indian, zobaczyły tipi, przymierzyły pióropusz, wzięły udział w indiańskim rytuale mycia dymem, otrzymały emblematy określające do jakiej indiańskiej rodziny należą i jakie imiona przyjęli, a także dowiedziały się, co to są totemy, do czego Indianie wykorzystują kukurydzę i poznały wiele innych ciekawych informacji na temat życia Indian.
Natomiast na japońskim stoisku mogły przymierzyć stroje określające tą kulturę, dowiedziały się co to jest ikebana (mogły samodzielnie ułożyć kompozycje kwiatowe), a także co to jest origami.
Na stoisku tureckim napiły się tureckiej herbatki, przymierzyły tureckie żeńskie i męskie nakrycia głowy, a także miały możliwość przeniesienia się w świat Aladyna na tureckim dywanie.
To było bardzo pouczające wyjście. Gorąco dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili sie do zorganizowania tych wspaniałych wystaw.